Powerplay "Scorpio"

Sparnų aptarimas
Forumo taisyklės
Sparnų aptarimas
Skelbti atsakymą
bechterevas
Draugas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:47
Skraido_nuo: 2009-Bir-12

Powerplay "Scorpio"

Standartinė bechterevas » 13 Spa 2012 00:06

Su Skorpio 24 sparnu atlikau 30 skrydžių , bandysiu parašyt ispūdžius. Mano bendras skrydžio svoris buvo apie 140 kg , gamintojas rekomenduoja 124-155 kg šiam sparno dydžiui.
Sparnas keliasi labai lengvai ir labai energingai, net skraidžius su Forsu jauti , kad Skorpio kyla daug greičiau ir pradėt stabdyt jį reik daug anksčiau , kad nebūtum aplenktas.
Pakilimas nuo žemės galimas prie mažesnio greičio nei su Force M 27m ir pakilimui užtenka mažiau motoro galios. Pirmi pakilimai iškart nugąsdino sparno greitu reagavimu i klevantas, sparno proilgis 5,97 , tai beveik atitinka laisvūniška Competition lygio sparną, jei per greit žaidi su klevantom pakilimas gali gautis kasniais .Pakilus iškart pasijaučia sparno jautrumas į klevantas , pirmi skrydžiai buvo keisti, nes būni įpratęs sparną valdyt su kažkokiu užvėlinimu, Skorpio reaguoja akimirksniu, jau po kokiu 10 skrydžių pradedi jausti malonumą skraidyt pažeme ir jaust, kaip greit sparnas reaguoja į tavo veiksmus. Nusileidimas su Skorpio ir įdomus jaučiasi, kad sparno gera kokybė ir sklest palei žeme jis gali žymiai toliau nei iki šiol turėti sparnai, nusileidžiant reik pristabdinėt sparną tolygiai ir palengva , kol baigsis jo energija, jei jį užstabdysi ,kaip senąjį stingą , tai sparnas tave gali greit išmest vėl į kokių 5m aukštį ir neduok dieve atleisi stabdžius, tai gali staigiai nert į priekį ir smūgio į žemę jau neišvengt.
Sparno greičių diapazonas kiek keistokas, užtrauktais trimeriais be spydo 50 km/h , atleidus trimerius arba išmynus spydą padidėja iki 60 km/h , pats keisčiausias dalykas , kad veikia arba spydas arba trimeriai , kartu šie malonumai nesisumuoja, manyčiau čia gamintoju dar nedadirbta vieta, trimeris turetų daugiau užsitraukt, kad eitu skrist laisvūniškai , kalnuose buvom trimerius ant liežuvėlių užtraukę ir visai neblogai sparnas su mano 100 kg kūnu sukosi termikuose ir dinamikuose. Ir jei daugiau atsileidinetų , gal sparnas išeitų į reflekso rėžimą ir tada pradėtų veikt ir spydas efektyviai, dabar su užtrauktais trimeriais spydas kažkiek dirba, bet jis labai sunkus ir labai mažos eigos.
phpBB [video]

o jei trimeriai atleisti tai spydas išvis neefektyvus..
phpBB [video]

Matosi minant spyda pakimbi ant pačio spydo, o trimeriai visai atsipalaiduoja.
Kadangi atleistais trimeriais spydas praranda prasmę, tai skraidymas gaunasi visada užtrauktais trimeriais , to pasekoje praranda prasmę antri vairai, kurie sugalvoti valdyt sparną ,kai jis tariamai turėtų būt įvestas į reflekso režimą, nors atleidus trimerius pagrindiniai vairai lygiai taip pat gerai dirba, ne taip, kaip mūsų tikruosiuose refleksuose, kai valdymas apsiverčia atvirkščiai ir teisingas valdymas lieka tik antruose vairuose.
Skrendant toliau pradeda erzint sparno įsisiūbavimas, beveik visada turi laikyt už vairu ir kompensuot įsisiūbavimą, kas biškį erzina , kai žaidi su fotiku ar bandai toliau paskrist.
Per turbulenciją skrendant sparnas labai stabilus , per visus skrydžius , gal ir turėjau nedidelį ausies užlūžimą , į vingoverius ar spiralę sparnas neria su didžiausiu malonumu, sukantis spiralėje ,gali smagiai reguliuot spiralės žemėjimą, išeidinėja iš spirales ir su didžiule energija , taip kad reik nepersistengt skubėt išeidinėt nesusimažinus greičio.
Apibendrinant , kas nepatiko :
1.Trumpas ir labai sunkus spydas.
2 Trumpas trimeriu diapazonas ir sunkus ju valdymas.
3 Klevantų magnetukai, dažnai atkimba klevantos ir prieš startą isipainioja į stropas.
4 Mažas greičių diapazonas 50-60 km/h norint skrist lėčiau reik būt užgulus klevantas ir stabdyt, o jos nėra labai minkštos.
5 Sparnas vis nori įsisiūbuot, reikalinga pastovi korekcija.
Kas patiko :
1 Super lengvai kyla sparnas , nebaisus joks stilius.
2 Atplyšti nuo žemės prie mažesnio greičio ir labai gerai ima aukštį.
3 Labai jautrus ir greitas, be vėlavimo valdymas, superinis skraidymas slalome palei žemę ,manau mokant turetų būt geras ir akrobatikai.
4 Labai gera sparno kokybė ir sklendimo ir pagaminimo.
5 Visai neblogai skrenda laisvūniškai, aišku trimerius jau reik užtraukt ant liežuvelių, daugiau nei numatė gamintojas.
Tai tiek, kolkas... sportininkam manau verta būtų visiems pasibandyt šį sparniuką, gaila kad jis biškį didesniems apie 100 kg sveriantiems... big_boss

Vartotojo avataras
Aloyzas Liaukus
PV Valdybos narys
Pranešimai: 823
Užsiregistravo: 03 Spa 2012 14:03
Country: Lietuva
Skraido_nuo: 1993-Lap-19
Miestas: Alytus
Susisiekti:

Re: Powerplay "Scorpio"

Standartinė Aloyzas Liaukus » 13 Spa 2012 10:20

Dariau, gerą ir išsamų atsakymą parašei. Lauksim ką Robertas papasakos, sparnas dabar pas jį Vilniuje.

bechterevas
Draugas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:47
Skraido_nuo: 2009-Bir-12

Re: Powerplay "Scorpio"

Standartinė bechterevas » 13 Spa 2012 10:35

Skorpionas laisvam skrydyje kalnuose, su 100 kg pilotu ir 24m plotu.

phpBB [video]

Coala
Draugas
Pranešimai: 146
Užsiregistravo: 22 Spa 2012 17:06
Skraido_nuo: 2009-Gru-31

Re: Powerplay "Scorpio"

Standartinė Coala » 22 Spa 2012 20:39

Vistik tikiu, kad Robertas nieko neparašys. Todėl rašau aš savo patyrimą.
Skridau su šiuo sparnu vieną kartą, todėl nuomonė gali būti labai subjektyvi.
Skridimo svoris apie 150 kg. Jėgainė Top80. Meteo sąlygos: vėjo greitis apie 3-5m/s. Gūsiai iki 6-7m/s.
Prieš kildamas prisiminiau, ką Darius rašė apie šį sparną ir ką menu iš šono žiūrėdamas per jo pristatymą. Patikimumo jis man tuomet nesukėlė. Bet noras pabandyti paėmė viršų.
Startas atbulinis, trimeriai pilnai užtraukti. Sparnas šauna į viršų vos prisilietus prie A eilių. Stabdyti tikrai reikia gerokai ankščiau nei įprasta (lyginu su savo Dudek Nucleon). Lengviausiai galima jį išvesti į skrydi net nejudinant A eilių. kalbu apie atbulinį starta tokiomis sąlygomis.
Nuo žemės atplėšė neįtikėtinai greitai. Aukštį rinkosi taip pat greitai. Ir vos pakilus apėmė dviprasmiški jausmai. KLEVATOS. Vos patraukus sparnas neria su didele jėga į nukreiptą pusę. Reaguoja akimirksniu, bet... Bet klevantos yra kraupiai kietos. Nors eigos nereikia didelės norint sparną pasukti, bet paskridęs vos 10-15 minučių nusileidau "nukirstom" rankom. Klevantų magnetai stipriai per silpni, net skrendant padėjus klevantas į vietą, kartais jos pačios "atsiklijuoja". Bet pačios klevantos super fainos. Minkštos, limpančios į ranką, nu žodžiu sexas.
Sparnas eina į spiralę be jokių kapryzų. Jos gylis "vairuojasi" nesunkiai. Žodžiu sparnas turi energijos per akis. Vingoveriai smagūs. Aukščio stipriai praradinėti nelinkęs.
Ir pats labiausiai įstrigęs momentas, kad šis sparnas turi akivaizdžiai geresnę skeldimo kokybę nei maniškis Nucleonas. Leisdamasis tai suvokiau net per gerai. Numatytą nusileidimo vietą pračiuožiau gal dvigubu atstumu. Ir kaip Darius minėjo, pagalvę daro "nuostabią". Mano nusileidimo stilius toks, kad prieš pat paliečiant žemę "raunu" srautą :d Atsidūriau kokiuose 2 metruose. Bet jau tada neatleisk.
Po tokio sparno aktyvumo maniškis pasirodė vėliau tikras balionas- dubaliotas. Bet ir skraidymo stilius mano kitas. Turizmas. Jei ne kietos klevantos- rikčiausi šį, ir kalnuose galėčiau skristi.

bechterevas
Draugas
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 12 Spa 2012 08:47
Skraido_nuo: 2009-Bir-12

Re: Powerplay "Scorpio"

Standartinė bechterevas » 20 Lap 2012 02:26

Paskutini karta Scorpio buvo istestuotas variante su traiku, sparnas nustebino super lengvu startavimu ir zveriska keliamaja galia, vienvieciam variante uztektu ir visai nestipraus motoriuko, na o su Mini 2 evo sis sparnas nesunkai vezino ir zmogeliukus, pasak Jono net nereikejo pilnu gazu ,kad skrist pazeme. Greitis aisku isaugo, bet norint paskrist toliau tikrai puikus variantas. Trumpa video medziaga :
phpBB [video]

Skelbti atsakymą